Motodlaha na rameno

Ramenní motodlaha umožňuje kontrolovaný anatomický pohyb k rehabilitaci ramenního kloubu po poranění nebo operacích.

Motohlaha na rameno vám pomůže se rychleji rehabilitovat po operaci nebo poranění ramene a snižuje rizika dlouhodobých komplikací spojených s imobilizací.

Bezprostředně po poranění nebo operaci ramenního kloubu je velmi důležité odpočívat. První týden po operaci děláme vše pro to, abychom zabránili otokům - je potřeba relaxovat a ledovat. Na ramenní kloub se přikládá led zabalený v látce, aby se podpořilo rychlejší vstřebávání otoku a krevního výronu.

Hned jak to zdravotní stav dovolí je doporučeno zahájit rekonvalescenci a zvyšovat rozsahu pohybu v ramenním kloubu. Rekonvalescence a rehabilitace po operaci ramene trvá obvykle 12 týdnů. Rehabilitace je zaměřena na procvičení celé horní končetiny, zejména lokte, zápěstí a prstů, a také na procvičení zádových (mezilopatkových) svalů. Je nesmírně důležité aby rehabilitace byla řízená odborným lékařem. Při cvičení je nutné dodržovat správnou centraci ramene a i z toho důvodu se doporučuje cvičení s motodlahou.


Ramenní motodlaha Kinetec SPECTRA

Motodlaha ramenního kloubu - k zapůjčení pro cvičení po operaci ramene.

Moderní motodlaha ramenního kloubu slouží ke cvičení CPM (Countinuous Passive Motion - kontinuální pasivní pohyb, tj. bez aktivního zapojení svalů) terapie a je skvělou volbou pro ty, kteří prodělali operaci ramene a potřebují zvýšit rozsah pohybu. Umožnuje optimální uložení zdravé končetiny a nastavení opěrky hlavy a zad. Pomůže Vám rychleji rehabilitovat a snižuje rizika dlouhodobých komplikací spojených s imobilizací.

Motodlaha na rameno je skvělou volbou pro ty, kteří prodělali operaci ramene a potřebují zvýšit rozsah pohybu.

Cvičení nikdy neprovádějte přes bolest, protože to podporuje reflexní obranu organismu, která vede k otokům, zvýšení bolesti pacienta a může rehabilitaci výrazně prodloužit.


Pohodlná rehabilitace ramene v domácím prostředí

Pohodlná rehabilitace ramene v domácím prostředí pomocí ramenní motodlahy.

Kinetec SPECTRA je programovatelná motorová dlaha pro CPM terapii ramenního kloubu s plynule nastavitelným rozsahem pohybu a individuálním nastavením všech léčebných parametrů.

Je nastavitelná pro pravou i levou končetinu a změna nastavení dle velikosti a aktuálních potřeb pacienta je jednoduchá a rychlá. Moderní motodlaha ramenního kloubu je vybavena 2 nezávislými motory které jsou plně synchronizované a zaručuje anatomický pohyb (lze vypnout jeden z motorů).

Pohodlná rehabilitace ramene v domácím prostředí pomocí ramenní motodlahy.

Ramenní motodlaha má integrované křeslo a transportní kolečka díky čemu se s ní snadno manipuluje. Je vhodná pro pacienty od 140 do 200 cm s maximální hmotností do 135 kg. Disponuje hygienickým polstrováním pro snadnou údržbu.

Přístroj se jednoduše ovládá pomocí dálkového ovladače a můžete si naprogramovat až 16 nezávislých programů. K dispozici máte nastavení rychlosti, rozsahu pohybu, doby cvičení, čas přestávek, pauzy v krajních polohách, ROM.

Kinetec SPECTRA je programovatelná motorová dlaha pro CPM terapii ramenního kloubu s plynule nastavitelným rozsahem pohybu a individuálním nastavením všech léčebných parametrů.

Možnosti nastavení pohybu


 • addukce/abdukce: 20° - 160°
 • vnitřní/vnější rotace: -60° - 90°
 • flexe (elevace)/extenze: 20° - 180°
 • horizontální abdukce: -30° - 110°
 • synchro pohyb - kombinace ABD/ADD 20° - 160° + rotace - 30° - 90°

Indikace

Motodlaha na rameno je rehabilitační pomůcka vhodná pro léčení většiny poranění (distorze, kontuze, poranění rotátorové manžety), pooperativních stavů (zákrok na tkáni v podpažní jamce, operované zlomeniny, pseudoartrózy, implantáty - endoprotéz), totální náhradě kloubu (TEPka), zlomeniny horního konce kosti pažní a lopatky, operace nádoru v oblasti ramene a onemocnění ramenního kloubu s chirurgickým zákrokem (artrotomie, artroskopie, artroplastika, mobilizace kloubu při narkóze).

Výhody motodlahy na rameno


 • Odstraňuje cyklu traumatu, zánětu a ztráty rozsahu pohybu.
 • Zabraňuje ztuhlosti kloubu.
 • Snižuje bolest a otok.
 • Urychluje obnovení rozsahu pohybu po operaci.
 • Zachovává kvalitu artikulárního povrchu.
 • Zlepšuje hojení artikulární chrupavky.
 • Zkracuje dobu hospitalizace.

Ceník zapůjčení motodlahy Kinetec SPECTRA


5-13 dnů 500 Kč/den s DPH
14-20 dnů 300 Kč/den s DPH
21 dnů a více 250 Kč/den s DPH

Výpůjční lhůtu lze v případě potřeby prodloužit.

Podrobnosti o možnostech a ceně zapůjčení se dozvíte na stránce
Půjčovna motodlahy


Další motodlahy

Cena pronájmu
motodlah

Cena je variabilní dle délky pronájmu motodlah. U každé motorové dlahy naleznete konkrétní cenu za zapůjčení...

Jak probíhá
pronájem
 • Postup vypůjčení
 • Postup vrácení motodlahy
Více
Servis zapůjčených
motodlah

V případě poškození dokážeme rychle zajistit opravu či výměnu zařízení. Správným používáním motorové dlahy dochází k závadám ojediněle.

776 875 513
motodlaha@recepce.eu

Resurf Med s.r.o.
Paříkova 94/6, 190 00 Praha 9
mapa

Ordinační hodiny: po-pá 09:00 - 15:00 hod.