Motodlaha na kotník

Kotník je v odborných kruzích nazýván hlezno.
Dokonalé řešení pro snadnou domácí rehabilitaci po zranění kotníku pomocí inovativního systému Kinetec BREVA.

Nejčastější zranění kotníku

Nejčastější zranění kotníku - k podvrtnutí kotníku dochází, když jsou vazy natažené nebo přetržené, což způsobuje nestabilitu a bolest.

Zranění kotníku může být velmi bolestivé a frustrující. Kotník je váhonosný kloub, který umožňuje široký rozsah pohybu. Kosti a klouby jsou drženy pohromadě vazy, které zajišťují stabilitu a umožňují normální pohyb kloubu. Součástí kloubu je tzv. kloubní pouzdro, které kloub obaluje a uzavírá do kloubní dutiny.

Častým typem poranění kotníku je podvrtnutí kotníku. K tomu dochází, když jsou vazy natažené nebo přetržené, což způsobuje nestabilitu a bolest. Většina podvrtnutí se zhojí konzervativní léčbou, některá však mohou vyžadovat chirurgický zákrok.

Poranění Achillovy šlachy, ASK, TEP kotníku

Poranění Achillovy šlachy, ASK, TEP kotníku - Motodlaha na kotník je přístroj pro domácí rehabilitaci.

Poranění Achillovy šlachy je jedním z nejčastějších sportovních zranění, zejména u běžců. Achillova šlacha spojuje lýtkový sval s patní kostí a umožňuje nám zvedat paty ze země při chůzi, běhu nebo skoku. Při přetížení či při úrazu může dojít k jejímu poškození, v horším případě přetržení.

AES (artroskopie) kotníku je mini invazivní zákrok, který lze použít k léčbě různých onemocnění kotníku. Během zákroku se v kotníku provede řez a zavede se malá kamera. Ta umožňuje chirurgovi získat jasný pohled na hlezenní kloub a rozsah jeho poškození a napravit případná poškození.

Většina pacientů se může vrátit domů ještě týž den po zákroku a může očekávat úplné zotavení do šesti týdnů.

TEP kotníku (totální endoprotéza hlezna) je účinnou léčbou a jednou z možností řešení závažných problémů spojených s poraněním nebo degenerativním onemocněním kotníku. TEP kotníku je vhodnou alternativou k ztužení kloubu (arthrodéza) a umožňuje zachování pohybu. Tento zákrok je prováděn na specializovaných pracovištích.

Rehabilitace po operaci kotníku

Motodlaha na kotník a hlezno - přístroj pro rehabilitaci po operaci kotníku.

Operace kotníku je v dnešní době již běžný zákrok, který může být velmi prospěšný pro obnovení pohyblivosti a funkce hlezenního kloubu. Po jakémkoli chirurgickém zákroku je nezbytné dopřát tělu čas na odpočinek a hojení.

To platí zejména pro operaci kotníku, protože klouby a kosti v chodidle a kotníku jsou denně vystaveny velké zátěži. Z tohoto důvodu je důležité pečlivě dodržovat pooperační pokyny lékaře, abyste si zajistili úspěšné zotavení.

Rehabilitace by měla začít jakmile budete moci nohu opět zatížit. Abyste znovu získali sílu a pružnost kotníku je nezbytná správná rehabilitace. Ta zahrnuje i cvičení, které můžete provádět doma.

Dobrou zprávou je, že existuje mnoho různých typů rehabilitačních metod a zařízení, která Vám pomohou zotavit se ze zranění a vrátit se k běžným činnostem. Jedním z takových zařízení je motodlaha na kotník Kinetec BREVA.


Motodlaha na kotník, motodlaha na hlezno

Motodlaha Kinetec BREVA je CPM rehabilitační pomůcka která pomáha obnovit rozsah pohybu a snížit bolest kotníku.

Kinetec BREVA je CPM rehabilitační pomůcka (motodlaha) a je navržena tak, aby vám pomohla obnovit rozsah pohybu a snížit bolest. Je vhodná pro domácí cvičení po úrazu nebo operaci.

Používá se ke zlepšení flexibility, rozsahu pohybu a síly v hlezenním kloubu nebo při snižování bolesti a otoků spojených s poraněním hlezna.

Motodlaha při rehabilitaci jemně pohybuje vaším kotníkem a poskytuje anatomicky správné pohyby. Dálkovým ovladačem ji lze naprogramovat tak, aby poskytovala individuální rehabilitační režim pro každého pacienta.

Ukázka použití motodlahy Kinetec BREVA po operaci kotníku - rehabilitační pomůcka která pomáha obnovit rozsah pohybu a snížit bolest.

V zařízení je zabudována řada bezpečnostních prvků, které chrání uživatele před zraněním, a to např. zpoždění v krajních polohách, senzor rozsahu pohybu a senzor intenzity. Zařízení je také anatomicky tvarované, aby poskytovalo oporu a pohodlí v průběhu rehabilitace.

Přístroj se snadno používá a může jej obsluhovat jedna osoba. Uživatel si může vybrat požadovaný režim cvičení, nastavit parametry a zahájit cvičení. Po dokončení cvičení se motodlaha automaticky zastaví.

Motodlaha na kotník (hlezno) s komfortním dálkovým ovladačem vhodná pro domácí rehabilitaci po úrazu nebo operaci hlezna.


Indikace pro použití motodlahy

Motodlaha Kinetec BREVA - pomůcka pro domáci rehabilitaci, která pomáha obnovit rozsah pohybu a snížit bolest kotníku.
 • pooperační stavy s osteosyntézou (O.R.I.F.) v oblasti hlezna
 • stavy po operačně či konzervativně léčených poraněních Achilovky šlachy, postranních vazů v oblasti hlezna
 • stavy po prolongaci Achillovy šlachy, šlachových transpozicích či stabilizacích
 • Club foot
 • TEP hlezenního kloubu
 • Chirurgické prodloužení Achillovy šlachy

Technické parametry motodlahy Kinetec BREVA

 • Dálkové ovládání pro nastavení motodlahy
 • Přesné nastavení parametrů pohybu
 • Nastavení ROM, rychlost, pauzy na hranici extenze nebo flexe pro lepší výsledky cvičení
 • Reverze zátěže zajišťuje ochranu pacienta při působení nadměrné síly na kloub
 • Dodáváno s omyvatelnými hygienickými vložkami.
 • Rychlost: 50° až 150° za minutu
 • Hmotnost: 11 kg
 • Velikost zařízení: Délka 56 cm, šířka 37 cm, výška 45 cm.
 • Velikost chodidla: od 19 cm do 29 cm.


Ceník zapůjčení motodlahy na koleno a kyčel


5-13 dnů 500 Kč/den s DPH
14-20 dnů 300 Kč/den s DPH
21 dnů a více 250 Kč/den s DPH

Výpůjční lhůtu lze v případě potřeby prodloužit.

Podrobnosti o možnostech a ceně zapůjčení se dozvíte na stránce
Půjčovna motodlahy


Další motodlahy

Cena pronájmu
motodlah

Cena je variabilní dle délky pronájmu motodlah. U každé motorové dlahy naleznete konkrétní cenu za zapůjčení...

Jak probíhá
pronájem
 • Postup vypůjčení
 • Postup vrácení motodlahy
Více
Servis zapůjčených
motodlah

V případě poškození dokážeme rychle zajistit opravu či výměnu zařízení. Správným používáním motorové dlahy dochází k závadám ojediněle.

776 875 513
motodlaha@recepce.eu

Resurf Med s.r.o.
Paříkova 94/6, 190 00 Praha 9
mapa

Ordinační hodiny: po-pá 09:00 - 15:00 hod.